Herb podmiotu Archiwum BIP Urząd Miejski w Przedborzu

Projekt”My też możemy-aktywna integracja mieszkańców gminy Przedbórz, Ręczno, Łęki Szlacheckie i Masłowice”jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

”My też możemy-aktywna integracja mieszkańców gminy Przedbórz, Ręczno, Łęki Szlacheckie i Masłowice”

Projekt ”My też możemy-aktywna integracja mieszkańców gminy Przedbórz, Ręczno, Łęki Szlacheckie i Masłowice” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przedborzu od 1 sierpnia 2008r do 31grudnia 2008r realizuje projekt w porozumieniu z gminami : Masłowice, Ręczno i Łęki Szlacheckie w ramach poddziałania 7.1.1.Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej finansowany przez Unię Europejską.

Projekt skierowany jest do grupy osób niepełnosprawnych i kobiet bezrobotnych.

Zgodnie z harmonogramem, w miesiącu sierpniu pracownicy socjalni dokonywali naboru uczestników projektu. Nabór został przeprowadzony wśród osób korzystających z różnych form wsparcia Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Każdy uczestnik, po podpisaniu deklaracji, zawarł kontrakt socjalny z pracownikiem socjalnym, w którym zostały określone zasady współpracy.

W miesiącu wrześniu zostały przeprowadzone przez psychologa indywidualne diagnozy psychologiczne dla każdego niepełnosprawnego uczestnika projektu.

Od miesiąca września do końca listopada realizowane są zajęcia psychoedukacyjne, terapeutyczne oraz plastyczne z niepełnosprawnymi uczestnikami projektu oraz szkolenia wyjazdowe przy współudziale opiekunów i trenerów.

Od 15 września do 04 listopada kobiety bezrobotne uczęszczają na kurs opiekunki domowej. Szkolenie zostało poprzedzone spotkaniem motywacyjnym przprowadzonym przez psychologa. Po zakończeniu kursu kobiety będą mogły skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki oraz otrzymają pomoc doradcy zawodowego przy sporządzaniu CV i listu motywacyjnego podczas szkolenia warsztatowego.

Umowa na realizację Projektu systemowego zawarta jest na okres od 01.01.2008 r. do 31.12.2013 r. Środki na dofinansowanie Projektu systemowego przyznawane są corocznie na podstawie zatwierdzonego wniosku o dofinansowanie realizacji projektu.


W związku z dużym zainteresowaniem działaniami podejmowanymi w ramach projektu, beneficjent będzie ubiegał się o dofinansowanie projektu w latach kolejnych.

Kolejna grupa uczestników projektu na rok 2009 będzie rekrutowana od 01 stycznia 2009r. Projekt zostanie skierowany do osób niepełnosprawnych w stopniu umożliwiającym integrację i udział w zajęciach psychoedukacyjnych, terapeutycznych.

Metryka

sporządzono
2008-10-31 10:08:11
zmodyfikowano
2008-10-31 10:13:11 przez -
ilość odwiedzin
1533